line
Valuuta:
line
arrow
arrow
arrow
line
Vaata ostukorvi
Vaata ostukorvi
Summa: 0.00 € (0)
Русский язык
Laiendatud otsing
 Esilehekülg
mumm Uued tooted
mumm Soodsad tooted
SEKSILELUD
PAREM SEKS: Armudroogid, Eliksiirid, Erutavad Kreemid ja Ejakulatsiooni pidurdajad
LIBESTID & MASSAAŽ
KONDOOMID
Parfüümid, feromoonid, aroomid ja Spa tooted
NAISTE PESU & RIIDED
FETISH NAINE
MEESTE PESU & RIIDED
FETISH
FETISH MEES
SAAPAD ja KINGAD (NB! ka suured nr)
KEHAKAUNISTUSED / EHTED / PARUKAD
DVD & BluRay
BDSM: piitsad, laksutid, käerauad, bondage, ekstreem
MASKID
PEENISE SUURENDAMINE: VAAKUMPUMBAD, SEADMED JA TABLETID
Naljakaup ja mängud 18+
Erootilised maiustused
SOOVITAME
Kataloogid ja kalendrid
IDEID SÕBRAPÄEVAKS JA NAISTEPÄEVAKS
RAAMATUD & AUDIO RAAMATUD (DE)
X-MAS JÕULUD
AINULT SEGAKAUP
Maksevõimalused:
SEB Eesti Ühispank. Siin saate maksta U-Netis
Hansapank. Siin saad maksta Internetipangas


Krediitkaardid:

 
Turvaseks

Tooteid: turvaseks,

Kondoom (e. kumm, preservatiiv jne.) on ainuke teadaolev vahend, mis kaitseb sugulisel teel levivate haiguste eest, seepärast peab tänapäeva maailmas elades mõistma kondoomi vajalikkust ning oskama seda kasutada. Hollandis on levinud kondoomi kasutamine üheaegselt pillidega (nn. double dutch meetod) - pillid kaitsevad edukalt soovimatu raseduse eest ja kondoom võimaldab turvalist seksi. Samuti - kui üks veab alt, on teine käepärast.

Lisaks kondoomile arvatakse olevat mõningane kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest ka mõnedel rasestumisvastastel vahenditel, samuti on välja pakutud turvakilede kasutamist näiteks oraalseksi puhul. Kuna kondoom pakub siiski parimat kaitset, käsitletakse alljärgnevalt peamiselt meeste kondoomi kasutamist. Turvaseksi seisukohalt samuti kaitset pakkuva naiste kondoomi kohta leiad infot vastavast peatükist.

Kondoom on õhuke kummist kotike, mis on valmistatud nii, et see sobiks mehe jäigastunud suguti ümber. Ta kogub endasse sperma.

Kasuta kondoomi

- kui Sa ei soovi isaks saada;

- kui Sa ei soovi emaks saada;

- kui tahad kaitsta ennast või oma partnerit sugulisel teel levivate haiguste eest.

Kondoome saad osta apteegist, bensiinijaamast, poest jne. Muretse ise kondoomi tarvitamise eest. Ära oota, et partner Sul seda teha palub ja ära looda, et temal see kindlasti olema peaks.

Näpunäiteid kondoomi kasutamiseks

Kondoomi ei ole soovitav osta kioskist või kohtadest, kus kondoome ei ole hoitud õigetes hoiutingimustes, s.t. kaitstud otsese päikesevalguse või külmakraadide eest. Ebaõigetes hoiutingimustes võivad kondoomid muutuda rabedaks või tekivad kondoomi imepisikesed avaused, mis on aga piisavalt suured nii spermatosoididele kui ka haigustekitajatele. Kontrolli, et kondoom poleks ületanud kasutamistähtaega.

- Kondoomi ei ole soovitav kanda püksitaskus, kus kondoomi ümbrispakend võib hõõrdumisel puruneda ja ka kondoom võib viga saada. Pakendit ei avata hammaste või kääridega. Piisab, kui sõrmede vahel pakend keskelt poolitada. See on väga lihtne. HOIDU KONDOOMI VIGASTAMAST!

- Kondoomi ei rullita enne pealepanekut lahti.

- Iga kord, kui seksid, võta uus kondoom.

- Kondoom pannakse sugutile kohe pärast erektsiooni tekkimist, sest esimesed seemnerakud eralduvad juba erektsiooni tekkides.

- Kondoom on libestatud lubrikandi ehk libiainega. Ilma libiaineta võib hõõrdumine vahekorra ajal olla küllaltki suur ja sellest tulenevalt ka valulik. Hõõrdumise tulemusena võib kondoom ka puruneda.

-Meeldivuse suurendamiseks kasutataksegi libiaineid, mis lisatakse kondoomile juba vabrikus. Seda võib vajaduse korral lisada ka ise. Lubrikandiks ei sobi kodused vahendid, nagu vaseliin, toiduõlid, beebiõlid jne. Sobilikud on apteekides saadaolevad lubrikandid, mida saab osta ilma retseptita.

- Kondoome on nibudega või ilma. Selleks, et sperma jaoks piisavalt ruumi oleks, hoia kondoomi peale rullides kinni selle nibust või kinnisest otsast. Rulli kondoom lõpuni välja, nii ei jää kondoomi sisse õhku. Jälgi, et kondoom oleks kogu vahekorra ajal korralikult peal ja eemalda see pärast seemnepurset.

- Kui seemnepurse ehk ejakulatsioon on toimunud, hoia kondoomist kinni, et see lõdvenenud sugutilt maha ei libiseks. See võib juhtuda väga kergesti ja siis on kõik eelnev olnud asjata.

- Kasutatud kondoom paki sisse ja pane prüginõusse.

- Hoiduda tuleb sperma ja naise väliste suguelundite kokkupuutest, kuna hea liikumisvõimega seemnerakk võib munaraku viljasatada ka ilma vahekorrata. Seda juhtub siiski harva.

Veel mõni tähelepanek:

·-Kondoomid on erineva suurusega. Proovi kondoomi enne, kui eesmärgipäraselt kasutad. Võib ju olla, et suurem number on uhkem osta, kuid praktikas on see sama kasutu kui viimase peal, ent 6 numbrit suuremad teksad tantsupeol.

- Kondoome on erineva maitse ja värvi ja lõhnaga. See on selleks, et kondoomi oleks vahva kasutada ja inimestele meeldiks. Olulisem on, et kondoom oleks usaldusväärse firma toodang. Odav on mõnikord ainult selle poolest hea, et ta on odav.

-Kondoom ei ole vastupidavam, kui neid kaks ülestikku asetada - nii nad hõõrduvad omavahel ja purunevad märksa kergemini. Kui soovid olla eriti kindel või kui oled vahekorras anaalselt, soovitatakse kasutada spetsiaalseid eriti vastupidavaid kondoome, millega koos tuleb kindlasti kasutada ka libestusainet - nii on oht kondoomi purunemiseks väikseim.Eesti Seksuaaltervise Liit

Kas antud artikkel oli sinu jaoks huvitav?
Jah
EiLisalugemist
Popimad tootedE-R kella 11.00-21.00
+372 53 006 932
Kuidas osta?
Kuidas maksta?
Üldinfo
Kohaletoimetamine
Garantii
Saada kiri
NB! Lehekülje sirvimine ja kauba tellimine noorematele kui 18 a. keelatud!

© 2001-2020 fantaasia.com | Kasutamistingimused ja õigused | (0.12182)